یکشنبه , آگوست 14 2022

الگوريتم جديد گوگل پاندا از يك وب سايت چه مي خواهد ؟

میزان ماندگاری در سایت:

عمو پاندا به شما یک شکلات بزرگ می دهد اگر مخاطب را زمان بیشتری در سایت نگه دارید!به طور متوسط از زمانی که یک بازدیدکننده به وبسایت شما وارد شده تا زمانی که از آن خارج می شود.چند دقیقه طول می کشد؟ سایت خود را با دقت مشاهده کرده و خودتان را جای مخاطبتان بگذارید، به
این فکر کنید که چه راه حل هایی برای افزایش ماندگاری مخاطب وجود دارد؟ شما سایت خود را بهتر از هرکس دیگری می شناسید، مخاطب خود را نیز شناخته اید و خوب می دانید به دنبال چه چیزی به سایت
شما آمده بنابراین بهتر می دانید چطور می توان او را راضی کرده و منجر به افزایش ماندگاری اش شوید بااین حال شاید راه حل های زیر برای شما مفید باشد:

پاسخگویی به نیاز بازدیدکننده:

 

بازدیدکننده در جستجوی اطلاعات به گوگل پناه آورده ونهایتا به یکی از صفحات سایت شما رسیده است، آیا محتوای سایت شما پاسخگوی نیاز بازدید کننده بوده و او را به آنچه می خواهد می رساند؟ آیا همه اطلاعاتی که او نیاز دارد را بدون زیاده گویی ها و به صورت خلاصه و مفید در اختیارش قرار داده اید؟ وقتی بازدید کننده به انتهای متن رسید لبخند رضایت زده و مطالعه مطلب شما را به دیگران نیز توصیه می کند؟

عدم عجله در انتشار متن جدید:

برتری سایت شما نسبت به سایر سایت های مشابه چیست؟ کیفیت یا کمیت؟
هرچند به روزآوری منظم سایت در مخاطب پسندی و موفقیت سایت بسیار موثر است اما هرگز برای به روز کردن سایت به یک مطلب خوب اکتفا نکرده و برای رساندن آن مطلب به سطح بسیار بسیار خوب به روزآوری سایت را چند روز دیگر به تاخیر بیاندازید و هیچ وقت کیفیت را قربانی کمیت نکنید!

تقسیم بندی متن:

غذا هر چقدر هم که خوشمزه باشد باید آن ر ا لقمه لقمه خورد، آیا میتوانید غذای ی ر ا به صرف خوشمزه بودن یک باره ببلعید ؟ متن مفید ی نوشت های دولی بسیاری از بازدیدکنندگان قبل از رسیدن به انتهای متن خسته شده و از آن دست می کشند، شما باید اقداماتی انجام دهید که بازدیدکننده از مطالعه مطالب سایت شما احساس خستگی نکند، یکی از این اقدامات تقسیم بندی متن است، یک متن ۵۰ خطی را به صورت ۵۰ خط پشت سر هم ننوشته و آن را پاراگراف بندی نمایید و یک تیتر فرعی انتخاب کنید. h1-h در صورت امکان برای هر پاراگراف با استفاده از تگ های ۶

استفاده از تصاویر:

نگاه کردن به متن های آمیخته به تصاویر برای بازدیدکننده خوشایندتر ازنگاه کردن به یک متن طولانی خالی از تصویر است، تصاویر نمک مطلب هستند، خوشمزه ترین غذاها اگربی نمک باشند، بی مزه خواهند بود.

استفاده از ویدئو و صوت:

دنیای اینترنت در آینده ای نه چندان دور دنیای ویدئوهای آنلاینخواهد بود، چقدر برای آنچه در آینده روی خواهد داد برنامه ریزی کرده اید؟ استفاده از ویدئو و صوت به مرور سهم خود را در اینترنت افزایش داده و از جمله اقداماتی است که موجب خوشایندی بیشتر سایت برای مخاطب خواهد شد.

نظرسنجی و توجه به بازخوردها:

تصورات ما همیشه درست نیستند، گاهی ما فکرمیکنیم علت نارضایتی بازدیدکنندگان را می دانیم اما اگر به نظراتشان رجوع کنیم متوجه می شویم مشکل چیز دیگری بوده است، اگر می خواهید تصوراتتان در مورد مشکلات محتوای سایت واقعی تر شود با مخاطب تعامل بیشتری داشته باشید، نظرات آنها در متن های مختلف را مطالعه نموده و گاهی در این مورد نظر سنجی کنید، حتما دیده اید سایت هایی که روی چند موضوع مختلف کار کرده و در مورد اینکه مخاطبین تمرکز روی کدام موضوع را ترجیح می دهند نظرسنجی می کنند.
جهت برقراری ارتباط با اینترنت” نوشته اید، در قسمت نظرات ADSL متنی با عنوان “نحوه تنظیم مودم را از کجا باید پیدا کنم؟ یکی نظر VCI و VPI یکی پرسیده چطور وارد تنظیمات مودم شوم؟ یکی پرسیده داده من که چیزی نفهمیدم، یکی هم گفته چقدر سخته این کار… هیچکس هم از شما بابت کاربردی بودن این نوشته تشکر نکرده است، سوال کردن در بخش نظرات طبیعی است، اما اگر فکر میکنید این سوالات نشان از عدم توضیح کافی نکات ضروری است متن خود را ویرایش کرده و موارد لازم را به آن اضافه نمایید، مهمتر آنکه بعد از آماده کردن یک متن جدید یکبار متن را از نگاه کسی بخوانید که مثل شما در این مساله تخصص ندارد، از خودتان بپرسید آیا این نوشته برای همه قابل فهم هست یا خیر؟

-۷ فعال بودن بخش نظرات:

برخی از بازدیدکنندگان اهل مطالعه نظر نیستند اما برخی دیگر دوست دارند سریعتر یک مطلب را تمام کرده و نظراتش را بخوانند، حتی هستند کسانی که اول به نظراتنگاهی انداخته و سپس تصمیم به مطالعه متن می گیرند، فرض کنید یک متن ۳۰ خطی نوشته اید که ۳۰ نفر برای آن نظر داده اند، مطمئن باشید اگر مطالعه متن ۳ دقیقه زمان ببرد، با وجود نظراتش ۶ دقیقه زمان خواهد برد و چنانچه این اتفاق برای همه متن ها بیافتد شما در میزان ماندگاری در سایت رشد خوبی خواهید کرد البته نوشتن مطالبی که دیگران را وادار به ثبت نظر کند کار ساده ای نیست، یکی از راههای افزایش نظرات آن است که خودتان هم به میدان آمده و اگر مخاطب با نظرش سوالی از شما پرسید سریعا پاسخ دهید با این کار به بازدیدکننده نشان می دهید که نظراتشان برای شما مهم است

درباره‌ی hostirani

همچنین ببینید

شرایط اضافه کردن سایت به موتورهای جستجو – گوگل – یاهو

۱) همیشه قبل از ارسال آدرس صفحات مطمئن شوید که صفحه شما در آن موتور …